Borulu Evaporatörler

Korel Soğutucu fabrikasında buzdolapları ve diğer soğutma sektörlerinde kullanılmakta olan her türlü soğutma evaporatörü, EN/DIN standartlarına göre üretilmekte ve yurt içi/yurt dışı müşterilere sevk edilmektedir.

Daha pahalı bir çözüm olan Roll-Bond evaporatörlere alternatif olarak;  tasarımcılara daha fazla iyileştirme imkanları sunan ve alüminyum levha, alüminyum borudan oluşan borulu evaporatörlerin üretilmesi ile Korel müşterilerine yeni ürünler sunmuştur. Borulu evaporatörlerde ihtiyaç kadar serpantin borular alüminyum levha üzerine değişik teknoloji ve metotlarla tutturulmakta ve buzdolabı soğutucu bölmelerinde, plastik iç gövde arkasına uygun çift taraflı yapışkanlı bantlarla monte edilmektedir.

Borulu evaporatörlerle, eşanjörlü veya eşanjörsüz ve bir ebat kısıtı olmadan hem ekonomik, hemde verimlilik artırıcı boru montaj tekniği ile kısa sürede yaygınlaşmış bir çözüm olmuştur. Korel bu konu ile ilgili sürekli iyileştirme projeleri ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

© Copyright 2018 KOREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır